CZERWONE USTA SOLJANINA

Do 17 marca br. mieszkańcy i goście Warszawy mogą oglądać prace wszechstronnego artysty Jasmina Soljanina. Wystawa zatytułowana „Usta i nie tylko…”, obejmuje m.in. abstrakcje, pejzaże i portrety
– w sumie 34 prace. Zostały one udostępnione w przestrzeniach Fundacji im. Bolesława Biegasa w al. Jerozolimskich 51.

Jasmin Soljanin praktycznie całe swoje życie zajmuje się malarstwem. Z pochodzenia Serb. Pierwszy raz do Polski przyjechał w 1991 r. – tuż przed rozpadem Jugosławii.  „Usta i nie tylko…” to kolejna wystawa tego artysty w Warszawie.

Do wszystkiego, czym się zajmuje, podchodzi z ogromną pasją. Można to dostrzec w jego twórczości.
Wszystkie dzieła Soljanina są z pewnością oryginalne, pełne barw i nie stronią od mieszania technik
i struktur malarskich. W ubiegłym roku Jego praca pt.: „Szare Usta” została wystawiona na licytację w celu zbiórki pieniędzy dla Fundacji WOŚP. Teraz widzowie mogą zobaczyć „Czerwone usta” z tego samego cyklu. Prócz „Ust…” na wystawie można będzie zobaczyć abstrakcje, pejzaże, ulice, kobiece portrety i grafiki.

Obrazy Soljanina wzbogacają prywatne kolekcje na całym świecie począwszy od USA, Anglii, Francji, Włoch, Australii, Polsce, na Indonezji kończąc. Jednak to człowiek wielu pasji. W wolnym czasie zajmuje się aktorstwem, organizuje koncerty i wydarzenia związane z serbską kulturą, jest organizatorem
i przewodnikiem wyjazdów turystycznych na Bałkany, a do tego menagerem kilku serbskich zespołów na terenie Polski. Zajmował się także profesjonalnym paleniem kawy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.