Filip Gruszczyński

Filter

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników

FILIP GRUSZCZYŃSKI

Urodził się 29 maja 1978 r. W Warszawie. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, uzyskując dyplom w 2004 roku. Od najmłodszych lat interesował się rysunkiem i malarstwem, przez te wszystkie lata rozwijał i rozwijał swoją artystyczną pasję.

Od 2010 r. Uczestniczy w aukcjach Sztuki Młodej i Nowej w domach aukcyjnych Polswiss Art, Desa Unicum, Domu Aukcyjnym Spot, Rempex, Agra Art. Miał swoje indywidualne wystawy w Centrum Bemowo Artbem (2009, 2010) Centrum Tamika (2012), a w Agorze (2017). Ponadto w 2015 roku jego prace zostały włączone do wystawy zbiorowej „Japanese Inspirations” w Ambasadzie Japonii.  Kwiecień 2019 brał udział w Targach Sztuki w Barcelonie Art Spring Show w galerii Art. Nou Millenni.

W maju 2019 r. swoje prace przedstawił na indywidualnej wystawie podczas Nocy Muzeów w Centrum Promocji Kultury na warszawskiej Pradze. Wystawa była zatytułowana Endemic Size.

W 2011 roku wziął udział w wielowymiarowej imprezie zorganizowanej przez dom aukcyjny REMPEX podczas Nocy Muzeów w Warszawie, a także zaprezentował swoje prace w Galerii DORUMART. Jego obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą: w Belgii, Niemczech, Japonii, Hiszpanii, Szwecji i RPA.

Gruszczyński definiowany jest jako artysta pełen pasji i pozytywnej energii, pod wpływem bogactwa kultury, historii, mitologii i literatury. Jednak ogromna i zadziwiająca wyobraźnia pozostaje główną inspiracją jego prac.